Chrisco Andebryst, 200 g ℮
Chrisco Andebryst fås nu også i en 200 g økonomipose med tykke stykker andebryst. Produkterne er fedtfattige, dufter og smager godt.
De er en af mange i LOW FAT-serien og har et højt kødindhold (95 % and) og er helt uden farve- og konserveringsmidler. Her finder du også Kyllingesticks og kyllingegodbidderne uden sukker, gluten og korn: Kyllingelår og Fyldte skildpadder samt Spiraler.. Lækre produkter, som din hund også vil elske.
Andebryst kan nemt brækkes over i mundrette stykker, hvis din hund foretrækker mindre stykker. Giv din hund 1-2 stk. pr. dag afhængig af dens størrelse og vægt. Posen er med genluk, så godbidderne holder sig friske. Giv dem til træning, som belønning, når I skal hygge eller når du bare vil vise, at du holder af din hund.
Oprindelsesland: Kina.
Nettoindhold: 200 g ℮
Lagerstatus: På lager
- Lækre, velduftende LOW FAT-godbidder med et højt kødindhold (95 % and)
- Tykke skiver andebryst i økonomipose med 200 g / Value Pack
- Fedtfattige
- Uden farve- og konserveringsmidler
- Nemme at klippe over i mindre bidder
- Posen er med genluk, så godbidderne holder sig friske
- Ideelle til træning og belønning.
Sammensætning:
Kød og animalske biprodukter (95 % and), vegetabilsk proteinekstrakt.
Tilsætningsstoffer:
Teknologiske tilsætningsstoffer:
Vegetabilsk glycerin.
Analytiske bestanddele
Energi (100 g): 800 kJ/260 kcal
Råprotein: 42,3 %
Træstof: 0,7 %
Råfedt: 3,0 %
Råaske: 4,7 %
Vand: 32,4 %